LMK107BJ106MALTD
DigiKey Part Number
587-2562-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2562-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2562-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK107BJ106MALTD
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK107BJ106MALTD Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)