JWK212BJ226MD-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | JWK212BJ226MD-T |
Description | CAP CER 22UF 6.3V X5R 0508 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0508 (1220 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | JWK212BJ226MD-T Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0508 (1220 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |