JWK212BJ226MD-T
DigiKey Part Number
587-3110-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3110-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3110-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JWK212BJ226MD-T
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0508
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0508 (1220 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JWK212BJ226MD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)