JMK325AC6107MM-T
DigiKey Part Number
587-3404-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3404-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3404-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK325AC6107MM-T
Description
CAP CER 100UF 6.3V X6S 1210
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK325AC6107MM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)