JMK316BBJ107MLHT
DigiKey Part Number
587-3716-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3716-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3716-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK316BBJ107MLHT
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
JMK316BBJ107MLHT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)