JMK212BC6226MG-T
DigiKey Part Number
587-3392-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3392-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3392-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK212BC6226MG-T
Description
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK212BC6226MG-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)