GMJ316BB7474KLHT
DigiKey Part Number
587-4214-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4214-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4214-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMJ316BB7474KLHT
Description
CAP CER 0.47UF 35V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMJ316BB7474KLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)