GMJ316BB7106KLHT
DigiKey Part Number
587-4213-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4213-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4213-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMJ316BB7106KLHT
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GMJ316BB7106KLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)