GMJ316BB7106KLHT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMJ316BB7106KLHT |
Description | CAP CER 10UF 35V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
EDA/CAD Models | GMJ316BB7106KLHT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |