EMK325ABJ476MMHP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 44
Datasheet
47 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
EMK325ABJ476MMHP
DigiKey Part Number
587-EMK325ABJ476MMHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-EMK325ABJ476MMHPCT-ND - Cut Tape (CT)
587-EMK325ABJ476MMHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK325ABJ476MMHP
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
EMK325ABJ476MMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)