EMK325ABJ476KMHP
DigiKey Part Number
587-EMK325ABJ476KMHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-EMK325ABJ476KMHPCT-ND - Cut Tape (CT)
587-EMK325ABJ476KMHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK325ABJ476KMHP
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EMK325ABJ476KMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)