AMK325AC6227MM-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 587-4341-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AMK325AC6227MM-T |
Description | CAP CER 220UF 4V X6S 1210 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric) |
EDA/CAD Models | AMK325AC6227MM-T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |