AMK325AC6227MM-P
DigiKey Part Number
587-5405-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5405-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5405-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMK325AC6227MM-P
Description
CAP CER 220UF 4V X6S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
AMK325AC6227MM-P Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)