AMK325ABJ337MM-T
DigiKey Part Number
587-3977-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3977-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3977-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMK325ABJ337MM-T
Description
CAP CER 330UF 4V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
330 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
AMK325ABJ337MM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)