SM15T33CA
DigiKey Part Number
497-7872-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7872-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7872-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T33CA
Description
TVS DIODE 28.2VWM 59VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
59V Clamp 169A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM15T33CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
169A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59V