ESDA18-1K
DigiKey Part Number
497-10767-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10767-1-ND - Cut Tape (CT)
497-10767-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA18-1K
Description
TVS DIODE 15VWM 34VC SOD523
Customer Reference
Detailed Description
34V Clamp 12A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Part Status
Obsolete
Capacitance @ Frequency
105pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Package / Case
SC-79, SOD-523
Voltage - Breakdown (Min)
18V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
34V