3R230B-5SS
DigiKey Part Number
5789-3R230B-5SSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3R230B-5SS
Description
GDT 230V 10KA 3 POLE SMD 5mm*5mm
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 230 V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole Surface Mount
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Spark Over (Nom)
230 V