Image for S1W0-3535507003-00000000-00004 is not available
S1W0-3535507003-00000000-00004
DigiKey Part Number
897-S1W0-3535507003-00000000-00004TR-ND - Tape & Reel (TR)
897-S1W0-3535507003-00000000-00004CT-ND - Cut Tape (CT)
897-S1W0-3535507003-00000000-00004DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1W0-3535507003-00000000-00004
Description
LED Z-POWER COOL WHT 5000K 3535
Detailed Description
LED Lighting Z-Power White, Cool 5000K 2.85V 700mA 120° 1414 (3535 Metric)
Category
Current - Max
2A
Mfr
Viewing Angle
120°
Package / Case
1414 (3535 Metric)
Supplier Device Package
3535
Color
Size / Dimension
0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
CCT (K)
5000K
Height - Seated (Max)
0.094" (2.39mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
3°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V