CL32B105KBHNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 152.676
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 81.487
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Similar
KYOCERA AVX
Similar
Parametric Equivalent
TDK
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B105KBHNNNF
DigiKey Part Number
CL32B105KBHNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B105KBHNNNF
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B105KBHNNNF Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)