CL32A227MQVNNNE
DigiKey Part Number
1276-3375-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3375-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3375-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A227MQVNNNE
Description
CAP CER 220UF 6.3V X5R 1210
Detailed Description
220 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32A227MQVNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)