CL21B104KBCNNNC
DigiKey Part Number
1276-1003-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1003-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1003-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B104KBCNNNC
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21B104KBCNNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)