CP8530345
DigiKey Part Number
2223-CP8530345-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP8530345
Description
PELTIER, 30 X 30 X 3.45, 8.5 A,
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 57.7W @ 27°C 8.5 A
Category
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Height
3.45mm
Series
Number of Stages
1
Packaging
Box
Current - Max
8.5 A
Part Status
Active
Voltage - Max
11.8 V
Type
TEC (Thermoelectric Cooler)
Resistance
1.15 Ohms
Size / Dimension
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Features
Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Qmax @ Th
57.7W @ 27°C