CP074965-239
DigiKey Part Number
2223-CP074965-239-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP074965-239
Description
PELTIER, 4.9 X 6.5 X 2.39 MM, 0.
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 0.9W @ 27°C 0.7 A 150°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CP074965-239 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height
2.38mm
Number of Stages
1
Series
Current - Max
0.7 A
Voltage - Max
2.1 V
Resistance
2.35 Ohms
Operating Temperature
150°C
Size / Dimension
Rectangular - 4.90mm L x 6.50mm W
Features
Lead Wires, Non-Sealed
Qmax @ Th
0.9W @ 27°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C