16SEV22M4X5.5 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Rubycon
In Stock: 508
Datasheet
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 1.800
Datasheet
KEMET
In Stock: 0
Nichicon
Upgrade
KEMET
Upgrade
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Nichicon
22 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C