SML-A12WTT86J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SML-A12WTT86J |
Description | LED YELLOW CLEAR 1611 SMD R/A |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Yellow 590nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SML-A12WTT86J Models |
Category | Lens Size 1.20mm x 0.55mm |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V |
Series | Current - Test 20mA |
Lens Color Colorless | Size / Dimension 1.60mm L x 1.15mm W |
Lens Transparency Clear | Height (Max) 0.65mm |