LTR18EZPF2R20 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LTR18EZPF2R20 |
Description | RES 2.2 OHM 1% 1.5W 1206 WIDE |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LTR18EZPF2R20 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |