R125255000W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Molex
TE Connectivity AMP Connectors
Amphenol RF
In Stock: 177
Amphenol RF
In Stock: 249
Cinch Connectivity Solutions Johnson
In Stock: 23
Fairview Microwave
Fairview Microwave
Image for R125255000W is not available
R125255000W
DigiKey Part Number
2201-R125255000W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R125255000W
Description
SMA / STRAIGHT SQUARE FLANGE JAC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Panel Mount Solder
Category
Frequency - Max
18 GHz
Mfr
Number of Ports
1
Packaging
Bulk
Housing Color
Gold
Part Status
Active
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Style
Body Material
Stainless Steel
Connector Type
Jack, Female Socket
Body Finish
Gold
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Shield Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 105°C
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
500 V