PA4342.222ANLT
DigiKey Part Number
553-4016-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4016-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4016-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.222ANLT
Description
FIXED IND 2.2UH 13A 6.7 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 13 A 6.7mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4342.222ANLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
16A
DC Resistance (DCR)
6.7mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)