PA2247.472NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA2247.472NLT |
Description | FIXED IND 4.7UH 30A 3.8 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Inductor 30 A 3.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA2247.472NLT Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 3.8mOhm Max |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 39A |