BWCU00201212900Y03 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BWCU00201212900Y03 |
Description | CMC 500MA 2LN 90 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 500mA DCR 300mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm |
Manufacturer Pulse Electronics | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.055" (1.40mm) |
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Current Rating (Max) 500mA |