AS01508MS-SP11-WP-R
PUI Audio Mobile Series Speakers and Receivers | Digi-Key Daily
AS01508MS-SP11-WP-R
DigiKey Part Number
668-1613-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS01508MS-SP11-WP-R
Description
SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 89DB
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Ohms Receiver Speaker 700 mW 600 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular
EDA/CAD Models
AS01508MS-SP11-WP-R Models
Power - Rated
700 mW
Series
Power - Max
1 W
Frequency Range
600 Hz ~ 20 kHz
Termination
Solder Pads
Frequency - Self Resonant
600Hz
Size / Dimension
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Impedance
8 Ohms
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)