AB3528B-LW100-R
DigiKey Part Number
668-AB3528B-LW100-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB3528B-LW100-R
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 2.8 KHZ 35MM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.8 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 1.378" Dia (35.00mm) 300 Ohms
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AB3528B-LW100-R Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Type
Feedback
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Impedance
300 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
30000pF @ 100Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Part Status
Active
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Frequency
2.8 kHz
Termination
Wire Leads
Voltage - Input (Max)
30V p-p