PE3VNA1804-48
DigiKey Part Number
6099-PE3VNA1804-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3VNA1804-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type VNA 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
VNA
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
125°C