PE15A63015
DigiKey Part Number
6099-PE15A63015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE15A63015
Description
Broadband Low Noise Amplifier, 1
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC Radar 100MHz ~ 18GHz
Category
Noise Figure
3dB
Manufacturer
Pasternack
RF Type
Radar
Packaging
Retail Package
Voltage - Supply
10V ~ 15V
Part Status
Active
Current - Supply
190mA
Frequency
100MHz ~ 18GHz