ETPE330M9GB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ETPE330M9GB |
Description | CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411 |
Manufacturer Standard Lead Time | 47 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 1411 (3528 Metric) 9mOhm @ 300kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ETPE330M9GB Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm @ 300kHz |
Manufacturer Panasonic Industry | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Capacitance 330 µF | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Voltage - Rated 2.5 V | Manufacturer Size Code B2 |