ERG-1SJ101V
DigiKey Part Number
P100W-1TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-1SJ101V
Description
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERG-1SJ101V Models
Category
Features
Flame Proof, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)