ESD9B3.3ST5G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESD9B3.3ST5G |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 11.5VC SOD923 |
Manufacturer Standard Lead Time | 45 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11.5V Clamp 2A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESD9B3.3ST5G Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A (8/20µs) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 15pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Package / Case SOD-923 |
Voltage - Breakdown (Min) 5V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.5V | Base Product Number |