NCA9306DC-Q100H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NCA9306DC-Q100H |
Description | IC XLTR VL BIDIR 8-VSSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel 100MHz 8-VSSOP |
Category | Output Type Open Drain, Push-Pull |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Data Rate 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Translator Type Voltage Level | Qualification AEC-Q100 |
Channel Type Bidirectional | Mounting Type Surface Mount |
Number of Circuits 1 | Package / Case 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
Channels per Circuit 2 | Supplier Device Package 8-VSSOP |
Voltage - VCCA 0 V ~ 5 V | Base Product Number |
Voltage - VCCB 0 V ~ 5 V |