CS14439-76.8M
DigiKey Part Number
644-CS14439-76.8MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS14439-76.8MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS14439-76.8MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS14439-76.8M
Description
CRYSTAL WITH THERMISTOR 76.8MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
76.8 MHz Crystal 7pF 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Type
MHz Crystal (w/Thermistor)
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency
76.8 MHz
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)