OKDX-T/25-W12-001-C is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
OmniOn Power
In Stock: 712
Datasheet
Non-Isolated PoL Module, Digital DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 3.3V 25A 4.5V - 14V Input
OKDX-T/25-W12-001-C
DigiKey Part Number
811-3058-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OKDX-T/25-W12-001-C
Description
DC DC CONVERTER 0.6-3.3V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output (Max)
25A
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Efficiency
93.9%
Type
Non-Isolated PoL Module, Digital
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
17-SIP Module
Voltage - Input (Min)
4.5V
Size / Dimension
1.04" L x 0.30" W x 0.61" H (26.3mm x 7.6mm x 15.6mm)
Voltage - Input (Max)
14V