BLM03BX182SN1D
DigiKey Part Number
490-14883-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14883-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14883-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM03BX182SN1D
Description
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0201 1LN
Detailed Description
1.8 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 140mA 2.5Ohm
EDA/CAD Models
BLM03BX182SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
140mA
DC Resistance (DCR) (Max)
2.5Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
1.8 kOhms @ 100 MHz