CC5V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 519
Abracon LLC
Abracon LLC
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
CC5V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QC
DigiKey Part Number
2195-CC5V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC5V-T1A-32.768KHZ-7PF-20PPM-TB-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (4.1x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
7pF