L152-3090502400000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L152-3090502400000 |
Description | LED LUXEON WARM WHT 3000K 5258 |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting LUXEON 5258 White, Warm 3000K 24V 160mA 115° 4-SMD, No Lead Exposed Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | CRI (Color Rendering Index) 90 |
Mfr | Current - Max 240mA |
Series | Viewing Angle 115° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Obsolete | Package / Case 4-SMD, No Lead Exposed Pad |
Color | Supplier Device Package 5258 |
CCT (K) 3000K | Size / Dimension 0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm) |
Flux @ 25°C, Current - Test 465lm (Typ) | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Current - Test 160mA | Thermal Resistance of Package 1.5°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24V | Base Product Number |