TPSMF4L36A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPSMF4L36A |
Description | TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123F |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 58.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A |
Mfr | Power - Peak Pulse 400W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V | Package / Case SOD-123F |
Voltage - Breakdown (Min) 40V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V | Base Product Number |