3298250.Z
DigiKey Part Number
3298250.Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3298250.Z
Description
FUSE AUTO 250A 32VDC MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
250 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Module
Category
Voltage Rating - DC
Mfr
Package / Case
Series
Breaking Capacity @ Rated Voltage
2kA
Packaging
Bulk
Melting I²t
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Bolt Mount
Size / Dimension
1.185" L x 1.047" W x 0.634" H (30.10mm x 26.60mm x 16.10mm)
Fuse Type
DC Cold Resistance
0.167 Ohms