LFR250302C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | F11268-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LFR250302C |
Description | FUSE BLOK CART 250V 30A DIN RAIL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Fuse Block 30 A 250V 2 Circuit Cartridge DIN Rail |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 30 A |
Mfr | For Use With/Related Products Class R Fuses |
Series | Fuse Type Cartridge |
Packaging Box | Fuseholder Type Block |
Part Status Active | Number of Circuits 2 |
Mounting Type | Voltage |
Fuse Size 0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm) | Termination Style Box Lug |