DM3312X101R-10
DigiKey Part Number
240-2434-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2434-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2434-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DM3312X101R-10
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 3312 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 3312 (8531 Metric) 10A 4mOhm
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
3312 (8531 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.090" (2.28mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.335" L x 0.120" W (8.50mm x 3.05mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz