KGM15AV51H104ZM
DigiKey Part Number
478-KGM15AV51H104ZMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15AV51H104ZMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15AV51H104ZMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AV51H104ZM
Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)