KAS21KR71E104KU
DigiKey Part Number
478-KAS21KR71E104KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAS21KR71E104KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAS21KR71E104KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAS21KR71E104KU
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAS21KR71E104KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)