CK05BX220K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 9.749
Datasheet
Image for CK05BX220K is not available
CK05BX220K
DigiKey Part Number
478-CK05BX220K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK05BX220K
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor BX Radial
EDA/CAD Models
CK05BX220K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)